61 832 4235

Specjaliści

lek. med. Karolina Starkowska
Okulista

Specjalista II stopnia w dziedzinie okulistyki. W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób plamki, jaskry oraz operacyjnym leczeniem powiek. Doświadczenie w zakresie chorób rogówki, siatkówki i jaskry rozwijała odbywając staże zagraniczne w 2012 roku w FOM w Walencji (Hiszpania), oraz w 2014 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Antwerpii (Belgia). Posiada bogate doświadczenie w interpretacji badań OCT, poparte licznymi kursami doskonalącymi w tej dziedzinie.


dr n. med. Małgorzata Tomczak
Okulista

Specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, a w szczególności chorobami przedniego odcinka oka – choroby rogówki, wczesne wykrywanie stożka rogówki, ocena topografii rogówki itp.


lek. med. Ryszard Gattner
Okulista

ryszard_gattner_Ukończyłem studia medyczne na wydziale lekarskim w Poznaniu w 1995 roku.
Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskałem w Klinice Okulistycznej w Poznaniu, a drugi stopień specjalizacji w Poliklinice w Bydgoszczy.
Pracowałem w Oddziale Okulistycznym 111 Szpitala Wojskowego w Poznaniu, w Uniwersyteckiej Klinice Okulistycznej w Linkoping w Szwecji, jako lekarz specjalista przez dwa lata, a obecnie w Oddziale Klinicznym Okulistyki Szpitala im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
W pracy interesuję się operacjami usunięcia zaćmy metodą phakoemulsyfikacji (ultradźwiękową), szczególnie w trudnych, powikłanych przypadkach, np. zaćmach pourazowych, zaćmach występujących w oczach po operacji odwarstwienia siatkówki, czy też występujących u pacjentów z cukrzycą, zwyrodnieniem siatkówki, czy jaskrą.
Zajmuję się leczeniem schorzeń plamki i siatkówki oka, szczególnie w przebiegu AMD, cukrzycy, zmian zakrzepowych na dnie oka, poprzez podawanie do oka leków z grupy anty-VEGF, takich jak Lucentis, Avastin, czy Eylea.
Przeprowadzam również kwalifikacje do zabiegów chirurgii refrakcyjnej u pacjentów z krótkowzrocznością i nadwzrocznością
Dodatkowo wykonuję zabiegi laserowania siatkówki w cukrzycy.